Tarcica sucha

Tarcica to produkt drzewny, który powstał w wyniku przetarcia drewna okrągłego na różnego rodzaju pilarkach, np. na pilarkach taśmowych, tarczowych lub na trakach. Jest to podstawowy surowiec drewniany – w zależności od grubości – potocznie zwany deskami, balami, listwami lub belkami. Tarcicę można podzielić na dwie główne grupy:

Producent tarcicy suchej

Jako producent tarcicy suchej skupiamy się na tworzeniu produktów z drewna sosnowego. W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć tarcicę sosnową suchą o wilgotność na poziomie 8-10%, nieobrzynaną. Tarcica jest suszona w dwóch nowoczesnych suszarniach komorowych sterowanych komputerowo o łącznym wsadzie 60 m3. Suszarnie komorowe zaliczają się do grupy suszarń konwencjonalnych. Sterowanie procesem suszenia drewna odbywa się w oparciu o 8- punktowy pomiar wilgotności drewna, psychrometryczny pomiar wilgotności powietrza, 2- punktowy pomiar temperatury lub przez zintegrowany przetwornik temperatury i wilgotności, pomiar temperatury zasilania.

Dostawca tarcicy suchej

Oferujemy także usługowe suszenie tarcicy powierzonej przez klienta. Jeśli chcą Państwo uzyskać tarcicę suchą z innego drewna niż sosnowe, to można przywieźć do nas produkty. Tarcicę suszymy w suszarniach konwencjonalnych komorowych. Nasz zakład stolarski znajduje się pod Krakowem, w miejscowości Cianowice koło Ojcowa.